Testünk minden szerve a talp egy-egy meghatározott területével áll összeköttetésben, és azon keresztül befolyásolható. Minden szervünk, testrészünk meridián-pontja megtalálható a talpon is, így a talpmasszázs a nevével ellentétben nem csak a talpra és a lábra hat, hanem jótékony hatása az egész testre és az összes belső szervre kiterjed. Serkenti a belső szervek aktivitását, fokozza az egész test működését, egyensúlyba hozza a vér- és nyirokkeringést. A masszőr a kezén és az ujjain kívül krémet, olajat és egy speciális fapálcikát is használ. A talpon található úgynevezett reflexpontok stimulálásával, majd a vádlin felfelé haladva, az akupresszúrás pontok nyomkodásával eljut a térdig, végezetül pedig röviden a felsőtestet és a fejet is megmasszírozza.
Főként ülőmunkát végzőknek, vagy stresszes életmódot folytatóknak ajánljuk. Hatékonyan segít megszabadulni a felgyűlt feszültségtől és az ezzel járó izomfájdalmaktól, oldja a váll- és nyakkörnyéki izomfeszültséget, azokra az energiavonalakra hat, amelyek a vállak felső részétől lefelé futnak, ahol izomcsomók alakulhatnak ki, ha az ember hosszú időn keresztül végez ülőmunkát. A fej- és fejbőrmasszázs nagyon kellemes, nyugtató, stimulálja a koponyakörnyéki idegvégződéseket és enyhíti a fejfájást. Megmozgatja a fejbőrt és serkenti a vérkeringést, ami elősegíti a haj növekedését is.
Nyugati hatásra alakult ki a tradicionális thai technikákat a hagyományos masszázzsal kombináló thai aromaolajos masszázs, amely különleges ötvözete a thai és az európai masszázstechnikáknak. Az izmok hangsúlyosabb átdolgozásával, valamint speciális illóolajok használatával számos kedvező hatás érhető el. A ma “aromaterápia” néven ismert eljárás illóolajakat alkalmaz különböző testi-érzelmi panaszok kezelésére, az aromaterápiával kombinált masszázs pedig manapság egyike a legnépszerűbb kezeléseknek a trópusi gyógyfürdőkben. A masszázs jótékony hatásait fokozzák az aromaolaj illatanyagai és aktív molekulái, amelyek a bőrön keresztül bejutnak a véráramba, feszültségoldó, nyugtató hatást fejtenek ki a központi idegrendszerre, ugyanakkor az orron keresztül belélegezve javítják a közérzetet, elősegítik a teljes relaxációt. Az aromaolajos masszázs aktivizálja a vér- és nyirokkeringést, javítja az energiaáramlást, ellazítja a testet és a lelket, segít elengedni a mindennapi feszültségeinket, mély, nyugodt állapotot hoz létre, ugyanakkor a bőrt rugalmassá és selymessé teszi. A testtel együtt a szellem relaxációja is megvalósul, felfrissülten, összeszedett állapotban, életkedvvel és optimizmussal feltöltődve távozhatunk az 1-1,5 órás kezelés után.
Több száz éves hagyományokon alapuló keleti masszázs, amelynek elméleti alapját a testet láthatatlanul behálózó energiavonalak rendszerének koncepciója alkotja. Nagyjából ezen alapszik a kínai akupunktúra, akupresszúra és a japán shiatsu rendszere is. A nyugati masszázstechnikákkal ellentétben fő célja a test energetikai egyensúlyának helyreállítása, saját energiáinak, öngyógyító erejének aktivizálása. Földre helyezett matracon, kényelmes ruhában történik, amelyet mi biztosítunk vendégeink számára. Részben gyúró, részben nyújtó és feszítő fogásokkal, a különböző testrészek sajátos kimozgatásával a masszőr valamennyi ízületet, izomcsoportot átdolgoz, feloldva a bennük kialakult energiablokkokat. Az akupresszúrás pontok nyomásával az energiavonalak mentén végighalad az egész testen egy sajátos koreográfia szerint. Ujjain kívül kézfejét, könyökét, térdét és lábát is használja, de az is előfordul, hogy a masszázst végző 40-50 kg súlyú hölgy egész testével a páciensre nehezedik. Mivel gyakran a jógára emlékeztető helyzetekbe húzza és nyújtja a testet, ezért a thai masszázs egyfajta passzív jógaként is felfogható, gyakran “jógamasszázsnak” is nevezik. Összességében a thai masszázs több mint masszázs: ötvözi az akupresszúra, a jóga és a reflexológia elemeit.